על אינאקס

 

חברת אינאקס נוסדה ביפן בשנת 1924 בעיר טוקונאמי. כבר בתחילת דרכה צדה החברה היפנית את תשומת לבו של האדריכל האמריקני הנודע פרנק לויד רייט. שיתוף הפעולה איתו הביא להקמת אתר ייצור אריחים, שהפך מאוחר יותר למפעל הראשון של חברת אינאקס.

ב 1985 התרחבה החברה. בנוסף לאריחי הקרמיקה שהקנו לה מוניטין בינלאומי, יצרה קשת רחבה של מוצרים משלימים, שמצטרפים לסביבת חיים מעוצבת ואיכותית. 

ההצלחה לא איחרה להגיע ואינאקס פתחה סניפים, אולמות תצוגה ומשרדים באסיה, באירופה ובצפון אמריקה.

החברה התמזגה לאחרונה עם תאגיד הבנייה היפני ליקסיל הכולל 160 חברות ומעסיק 36,000 עובדים. סך כל מכירות הקבוצה מסתכמות ב- 982 מילארד ין יפני.

חברת אינאקס וקונצרן ליקסיל מיוצגים בארץ על ידי חברת ראקוטו קאסיי ישראל בע"מ. את החברה הקים ומנהל ד״ר רוני בורנשטיין, המכהן כיו״ר לשכת המסחר ואגודת הידידות ישראל יפן. ראקוטו קאסיי היא מחלוצות שיתוף הפעולה עם יפן במשק הישראלי, כבר למעלה מעשרים וחמש שנה. ראקוטו קאסיי מביאה לישראל מותגים יפניים עיליים יפניים בתחום המזון, הכימיה והפרמצבטיקה, ובראשם רוטב הסויה היפני המקורי קיקומן.

חברת אינאקס מובילה בחדשנות טכנולוגית ובתפיסת עולם עיצובית מגובשת. היא קנתה את מקומה בעיצוב העילי הבינלאומי בזכות השילוב בין תכנון מוקפד, עיצוב אנין, שימוש בחומרים חדשניים ושמירה על איכות הסביבה.